Senai bebuvau dėjęs kokią nuorodą, kuria kažką reklamuočiau. Atėjo metas tai padaryti, nes projektas Constitute – to vertas:

Constitute.org
Norėdami padidinti spauskite ant paveikslėlio

Šis lyginamasis konstitucijų projektas yra finansuojamas iš Google Ideas stipendijos, kuri buvo skirta Texas’o Austin’o universitetui.  Šioje svetainėje vienoje vietoje galime rasti 177 galiojančias konstitucijas. Deja, tenka apgailestauti, kad Lietuvos Konstitucijos sąraše nėra, nors ir turime ją išverstą į anglų kalbą. Svetainės privalumai – patogus, patrauklus, šiuolaikiškas dizainas ir patogi paieškos sistema. Galima ieškoti tiesiog pagal atskirtus konstitucinius institutus, kuriuos pasirinkus bus nuorodas į konkrečias konkrečių konstitucijų nuostatas, kurios reguliuoja pasirinktus institutus. Tai yra labai patogu.

Puslapyje taip pat galima rasti diagramas, kuriose patogiai pateikiama informacija apie konstitucijų atsiradimą ir pakeitimus:

Norėdami padidinti spauskite ant paveikslėlio
Norėdami padidinti spauskite ant paveikslėlio

Manyčiau, jog šis įrankis praverstų visiems, užsiimantiems moksline veikla, kurios objektas yra lyginamoji konstitucinė teisė.

Komentarų: 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s